WVV - Hallenplan

20.04.2024 - Simmering
HV: 08:00-14:00: Mansky / UWW
HV: 14:00-22:00: Pöschl / _WVV_
ZeitFeld 1Feld 3Feld 2Zentralfeld
09:30
D 1 | 4613
Randsport 1
vtr 6
1.SR: Dragasevic / WVV (K)
2.SR: Aichelburg M. / UWW (K)
14w2 | 7807
UWW 1
Sokol V/1
1.SR: Lichtenberger / Tigers (V)
H 1 | 1816
Tigers 1
VV Döbling 3
1.SR: Pöschl / WVV (K)
2.SR: Velagic / VC Simm (V)
10:30
14w2 | 7808
Tigers 1
UWW 1
1.SR: Jovanovic / Sokol V (V)
12:00
D 2 | 4707
UWW 4
UWW 5
1.SR: Aichelburg / vtr (V)
2.SR: Altrichter / volley16 (V)
14w2 | 7809
Sokol V/1
Tigers 1
1.SR: Marinkovic Al. / UWW (K)
H 1 | 1817
Simmering 2
Tigers 2
1.SR: Kheil / Döbling (V)
2.SR: Dragasevic / volley16 (V)
14:30
20w2 | 5420
UWW 2
volley16/2
1.SR: Aichelburg / vtr (V)
18w1 | 5809
volley16/1
hotvolleys 1
1.SR: Marinkovic Al. / WVV (K)
2.SR: Pöschl / VC Simm (V)
17:00
DCup | DC61
UWW 2
UAB 2
1.SR: Pöschl / WVV (K)
2.SR: Suszek / hotvolleys (V)
19:30
DLLA | 4517
hotvolleys 1
Tigers 1
1.SR: Pöschl / WVV (K)
2.SR: WVV (K)
20.04.2024 - Steigenteschgasse
HV: 12:30-16:30: Pekic / vtr
HV: 16:30-18:00: Haas / _WVV_
HV: 18:00-22:00: Mader / vtr
ZeitFeld 1ZentralfeldFeld 2
14:00
16m1 | 2721
hotvolleys 2
VV Döbling 1
1.SR: Peyerl / WVV (K)
16m1 | 2722
Sokol V/1
vtr 1
1.SR: Antoni P. / WVV (K)
15:30
16m1 | 2723
Sokol V/1
hotvolleys 1
1.SR: Peyerl / WVV (K)
16m1 | 2724
vtr 1
VV Döbling 1
1.SR: Haas / WVV (K)
17:00
16m1 | 2725
hotvolleys 1
hotvolleys 2
1.SR: Peyerl / WVV (K)
18m2 | 2611
Tigers 1
VV Döbling 2
1.SR: Jovanovic / Sokol V (V)
19:30
HBRL | m001
vtr 1
VV Döbling 2
1.SR: Kirkovic R. / ÖVV (Ö)
2.SR: Peck J. / ÖVV (Ö)
21.04.2024 - Hopsagasse
HV: 08:00-15:00: Karnholz / Tigers
HV: 15:00-21:00: Marinkovic Al. / _WVV_
ZeitFeld 1ZentralfeldFeld 4
09:30
14w1 | 7709
volley16/1
hotvolleys 1
1.SR: Marinkovic T. / UAB (V)
18w3 | 6006   ENTFÄLLT
Feminaforce 1
VC Real 1
1.SR: entfällt / WVV (K)
18w3 | 6007
Tigers 2
U-Favoriten 1
1.SR: Scheller / VC Simm (P)
2.SR: Reisiniger A. / x (P)
11:00
14w1 | 7710
UAB 1
hotvolleys 1
1.SR: Piljevic / volley16 (V)
16w2 | 6307
Tigers 1
Feminaforce 1
1.SR: Rusu / WVV (P)
2.SR: Cirkovic-Rajic / x (P)
18w2 | 5909
volley16/3
Simmering 1
1.SR: Reisinger A. / vtr (P)
2.SR: Scheller / x (P)
12:30
14w1 | 7711
volley16/1
VC Real 1
1.SR: Marinkovic T. / UAB (V)
16w2 | 6308
VC Real 1
Simmering 1
1.SR: Noorisadeh / UWW (P)
2.SR: Rusu / x (P)
18w2 | 5910
vtr 1
UWW 2
1.SR: Cirkovic-Rajic / WVV (P)
2.SR: Asanin / x (P)
14:00
14w1 | 7712
VC Real 1
UAB 1
1.SR: Piljevic / volley16 (V)
16w1 | 6209   ENTFÄLLT
volley16/1
UWW 1
1.SR: entfällt / WVV (K)
18w3 | 6008
Tigers 1
volley16/2
1.SR: Asanin / UWW (P)
2.SR: Noorisadeh / x (P)
16:00
16w1 | 6212   ENTFÄLLT
UAB 1
vtr 1
1.SR: entfällt / WVV (P)
DLLM | 4409   ENTFÄLLT
UAB 2
volley16/1
1.SR: entfällt / WVV (K)
2.SR: entfällt / UWW (K)
D 1 | 4614
UAB 3
UWW 3
1.SR: Sadovnik / vtr (V)
2.SR: Kvasnovski / VC Simm (V)
18:30
DLLA | 4519
vtr 3
vtr 4
1.SR: Marinkovic Al. / WVV (K)
2.SR: Petsche M. / UWW (K)
21.04.2024 - Simmering
HV: 08:00-14:00: Zhu / hotvolleys
HV: 14:00-22:00: Weikert / _WVV_
ZeitFeld 1ZentralfeldFeld 2
09:30
14m1 | 3325
VV Döbling 1
vtr 1
1.SR: Zhu / hotvolleys (V)
18m1 | 2512   ENTFÄLLT
Sokol V/1
vtr 1
1.SR: entfällt / WVV (P)
2.SR: entfällt / U-Favoriten (P)
10:45
14m1 | 3327
Sokol V/1
VV Döbling 2
1.SR: Zhu / hotvolleys (V)
14m1 | 3328
hotvolleys 1
vtr 1
1.SR: Kheil / Döbling (V)
12:00
14m1 | 3329
hotvolleys 1
VV Döbling 1
1.SR: Blasl / Sokol V (V)
18m1 | 2509   ENTFÄLLT
VV Döbling 1
hotvolleys 1
1.SR: entfällt / WVV (P)
2.SR: entfällt / U-Favoriten (P)
14:30
HLLA | 1713
U-Favoriten 2
hotvolleys 2
1.SR: Weikert / WVV (K)
2.SR: Buchner / Döbling (V)
HLLA | 1714
vtr 3
Sokol V/2
1.SR: Abdula / WVV (K)
2.SR: Jovanović L. / hotvolleys (V)
17:00
H 1 | 1818
VV Döbling 3
hotvolleys 3
1.SR: Marcu / vtr (V)
2.SR: Weikert / Sokol V (V)
19:30
HLLM | 1608
VV Döbling 2
U-Favoriten 1
1.SR: Weikert / WVV (K)
2.SR: Antoni P. / hotvolleys (V)
27.04.2024 - PAHO
HV: 08:00-16:00: Schützenhofer / hotvolleys
u13-TS   09:00-16:00   |   TL: Schützenhofer / hotvolleys   |   TA: VC Dimitrios
HV: 16:00-22:00: Döbling
ZeitZentralfeld
17:00
HLLA | 1715
Dimitrios 1
VV Döbling 1
1.SR: WVV (K)
2.SR: WVV (K)
19:30
HBRL | m002
VV Döbling 2
vtr 1
1.SR: ÖVV (Ö)
2.SR: ÖVV (Ö)
27.04.2024 - Simmering
HV: 08:00-15:00: Tigers
HV: 15:00-21:00: _WVV_
ZeitFeld 1Feld 2
09:30
18w3 | 6009
Tigers 2
VC Real 1
1.SR: volley16 (V)
16w2 | 6309
Feminaforce 1
Simmering 1
1.SR: Tinhof / Tigers (V)
11:00
18w3 | 6010
U-Favoriten 1
volley16/2
1.SR: Tinhof / Tigers (V)
16w2 | 6310
Tigers 1
VC Real 1
1.SR: Bernard / vtr (V)
12:30
18w3 | 6011   ENTFÄLLT
Feminaforce 1
Tigers 1
1.SR: Ogunbunmi / U-Favoriten (V)
18w2 | 5911
vtr 1
volley16/3
1.SR: Hasanov / VC Real (V)
14:00
18w1 | 5812   ENTFÄLLT
UWW 1
UAB 1
1.SR: WVV (K)
2.SR: Pekic / vtr (V)
20w2 | 5421
Tigers 1
vtr 1
1.SR: WVV (K)
15:30
DLLA | 4520
vtr 4
Tigers 1
1.SR: WVV (K)
2.SR: Kvasnovski / VC Simm (V)
D 1 | 4615
vtr 5
VV Döbling 1
1.SR: WVV (K)
2.SR: Tinhof / Tigers (V)
18:00
D 2 | 4708
UWW 5
Tigers 2
1.SR: WVV (K)
2.SR: Eichstädt P. / vtr (V)
H 1 | 1819
Tigers 1
Simmering 2
1.SR: Pekic / vtr (V)
2.SR: Döbling (K)
28.04.2024 - Alt Erlaa
HV: 08:00-16:00: Tigers
u12-TS   09:00-13:30   |   TL: Broz/lazarevic / Tigers   |   TA: Pöschl / VC Simm
HV: 16:00-21:30: _WVV_
ZeitFeld 1ZentralfeldFeld 2
14:00
15w2 | 7216
UAB 1
Tigers 1
1.SR: Ristanic / UWW (V)
15w2 | 7217
UWW 1
Simmering 1
1.SR: UAB (V)
15:30
15w2 | 7218
VC Real 2
Simmering 1
1.SR: Ristanic / UWW (V)
15w2 | 7219
UAB 1
UWW 1
1.SR: Lichtenberger / Tigers (V)
17:00
15w2 | 7220
Tigers 1
VC Real 2
1.SR: Ristanic / UWW (V)
18w2 | 5912
UWW 2
Simmering 1
1.SR: Huber T. / UAB (V)
19:00
DLLA | 4518
Simmering 1
vtr 2
1.SR: WVV (K)
2.SR: Huber T. / UAB (V)
28.04.2024 - Simmering
HV: 09:00-20:00: Döbling
ZeitZentralfeld
11:00
U18mQ | u006
VV Döbling
Q2
1.SR: övv (V)
2.SR: övv (V)
13:00
U18mQ | u007
Q2
Q3
1.SR: övv (V)
2.SR: övv (V)
15:00
U18mQ | u008
Q3
VV Döbling
1.SR: övv (V)
2.SR: övv (V)
18:00
HCup | HC61
VV Döbling 2
vtr 2
1.SR: WVV (K)
2.SR: WVV (K)
01.05.2024 - Hopsagasse
HV: 08:00-14:00: hotvolleys
HV: 14:00-22:00: _WVV_
ZeitFeld 1ZentralfeldFeld 4
09:30
16m1 | 2726
vtr 1
hotvolleys 2
1.SR: WVV (K)
18w3 | 6012   ENTFÄLLT
Feminaforce 1
Tigers 2
1.SR: Entfällt / UAB (V)
16m1 | 2727
VV Döbling 1
hotvolleys 1
1.SR: WVV (K)
11:00
16m1 | 2728
hotvolleys 2
Sokol V/1
1.SR: WVV (K)
18w3 | 6013
VC Real 1
Tigers 1
1.SR: Khodosovska / UAB (V)
16m1 | 2729
hotvolleys 1
vtr 1
1.SR: WVV (K)
12:30
16m1 | 2730
VV Döbling 1
Sokol V/1
1.SR: WVV (K)
18m2 | 2612
vtr 2
hotvolleys 2
1.SR: Huber T. / UAB (V)
14:00
DLLA | 4521
UAB 1
Simmering 1
1.SR: WVV (K)
2.SR: WVV (K)
16:30
DCup | DC62
volley16/1
S 61
1.SR: WVV (K)
2.SR: WVV (K)
19:00
HCup | HC62
U-Favoriten 1
S 61
1.SR: WVV (K)
2.SR: WVV (K)
04.05.2024 - Hopsagasse
HV: 08:00-16:00: vtr
u15-TS   09:00-16:00   |   TL: Pekic / vtr   |   TA: Schützenhofer / hotvolleys
HV: 16:00-22:00: _WVV_
ZeitFeld 1ZentralfeldFeld 4
17:00
16w2 | 6311
Feminaforce 1
VC Real 1
1.SR: Madelmayer / Tigers (V)
D 2 | 4709
Tigers 2
UWW 4
1.SR: WVV (K)
2.SR: Beltrame / volley16 (V)
16w2 | 6312
Simmering 1
Tigers 1
1.SR: Calma / U-Favoriten (V)
18:30
18w3 | 6014   ENTFÄLLT
volley16/2
Feminaforce 1
1.SR: Madelmayer / Tigers (V)
19:30
HLLM | 1609
U-Favoriten 1
VV Döbling 2
1.SR: WVV (K)
2.SR: WVV (K)
05.05.2024 - Hopsagasse
HV: 08.00-18.00: Döbling
GF-TS   09:00-15:00   |   TL: Döbling   |   TA: Randsport
HV: 18:00-22:00: _WVV_
ZeitZentralfeld
16:30
HBRL | m003
vtr 1
VV Döbling 2
1.SR: ÖVV (Ö)
2.SR: ÖVV (Ö)
19:00
H 1 | 1820
VV Döbling 3
Simmering 2
1.SR: WVV (K)
2.SR: WVV (K)
11.05.2024 - Hopsagasse
HV: 08:00-20:00: 1. aus 14w1
12.05.2024 - Hopsagasse
HV: 08:00-17:00: 1. aus 14w1